www.wady-dloni.org.pl Strona Główna www.wady-dloni.org.pl
FORUM ZWIĄZANE Z TEMATEM WRODZONYCH WAD RĄK

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat
 Ogłoszenie 

W celu rejestracji na forum prosimy o wysłanie e-maila na adres ewa.fabisiak@wnaszychrekach.pl, z podaniem propozycji loginu.

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: ewa
Sob Paź 25, 2008 10:05 am
FUNDACJE
Autor Wiadomość
ewa 
Administrator

Wysłany: Pią Gru 29, 2006 10:45 pm   FUNDACJE

Są wśród nas rodzice, którzy już korzystają z pomocy ww. Fundacji http://www.dzieciom.pl/ .

Z kolei niektórzy z "nowych" rodziców już wiedzą, że chcieliby operować dzieci, być może będzie to kilka kolejnych operacji, często kosztownych, a działalność Fundacji jest im jeszcze mało znana.

Dlatego mam prośbę do rodziców, których dzieci są już w Fundacji jakiś czas - napiszcie, o pomocy, jaką uzyskaliście, jak współpraca z F. wygląda od strony "technicznej'. Taka wiedza jest niektórym na pewno potrzebna.

e.

milus

Wysłany: Sob Gru 30, 2006 6:38 am   

Witka !
W naszym przypadku po założeniu subkonta wysyłaliśmy apele wraz z porozumieniem z Fundacją do instytucji , firm , małych zakładów z prośbą o wsparcie i przekazanie informacji pracownikom o możliwości przekazania 1% podatku na rzecz OPP. Przy pomocy fundacji udało nam się sfinalizować operacje dłoni w Hamburgu. Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z Fundacją. Trzeba zdać sobie jednak sprawę , że Fundacja sama nie zapewni środków na pomoc dla dziecka. Trzeba włożyć w to trochę własnej pracy -).
Miluś

Beata- mama Ali

Wysłany: Sob Gru 30, 2006 11:55 pm   

a ja sie nad tym też zastanawiałam - nad tym, by poprosic o pomoc. Ale stanęło, przynajmniej na razie, na operacji w Swarzędzu - koszty nieporównywalnie niższe niż w Hamburgu. Na te operacje mamy.

Chyba nie potrafie prosić o pieniądze. Nasza sytuacja finansowa jest w miarę dobra - chyba dlatego. Są dzieci dla rodziców których wydatek 10 tys. zł to ogromne pieniądze - niech oni skorzystają z tej pomocy. Dobrze że taka możliwość jest. Ja raczej czułabym, że w pewnym sensie wykorzystuje dobre serce ludzi, bo skoro mam to po co...

Wolę sama pomagać.

Wiem, ze nie o tym w tym wątku chodzi, ale te przemyslenia mam w głowie od narodzin Ali - a gdzie mogłabym się wygadac na ten temat jak nie tutaj.

Dorota

Wysłany: Nie Gru 31, 2006 3:36 pm   

Milus my postępujemy tak samo jak Ty. Tez mamy założone konto w fundacji i zbieramy pieniążki poprzez wysyłanie apeli do różnych firm. Jak na razie nie narzekamy na brak kasy na koncie. Fakt trzeba włożyć trochę pracy, aby uzyskać środki.

Beata mama weroniki 

Wysłany: Sro Sty 31, 2007 1:28 pm   

Trzeba zdać sobie jednak sprawę , że Fundacja sama nie zapewni środków na pomoc dla dziecka. Trzeba włożyć w to trochę własnej pracy -).
Ja mam też pytanie.Mam juz gotowe wszystkie dokumenty(dok.medyczna.zdjęcia,historia dzecka,opis sytuacji materialnej,poświadczenie o zarobkach itp.)Nie wiem tylko czy mogę to już wysłać czy raczej czekać aż wrócę z konsultacji i przyjdzie kosztorys,który dołączę do tej dokumentacji(oraz opis wady opisany przez doktora).Jak było w Twoim przypadku?Pytam bo obawiam się, że po konsultacji mogę mieć wyznaczony prędko twrmin operacji i byłaby bieda ze zebraniem kasy w krótkim okresie.Niestety moja sytuacja finansowa nie pozwala na zebranie samemu tych przypuśćmy 10 czy 12tys.zł.To dla nas kwota nieosiągalna.Mozemy liczyć tylko na pomoc przyjaciół rodziny i innych ludzi.Byłabym wdzięczna za informacje.Pozdrawiam Beata :)

ewa 
Administrator

Wysłany: Sro Sty 31, 2007 1:59 pm   

Beata mama weroniki napisał/a:

Ja mam też pytanie.Mam juz gotowe wszystkie dokumenty(dok.medyczna.zdjęcia,historia dzecka,opis sytuacji materialnej,poświadczenie o zarobkach itp.)Nie wiem tylko czy mogę to już wysłać czy raczej czekać aż wrócę z konsultacji i przyjdzie kosztorys,

Beato,
możesz już teraz wysyłać. My nie mieliśmy żadnych płatnych konsultacji, kosztorysów itd., a od ok. 2 tygodni Piotrek ma swoje subkonto w tej Fundacji.

e.

Beata mama weroniki 

Wysłany: Sro Sty 31, 2007 2:19 pm   

Beato,
możesz już teraz wysyłać. My nie mieliśmy żadnych płatnych konsultacji, kosztorysów itd., a od ok. 2 tygodni Piotrek ma swoje subkonto w tej Fundacji.

e.[/quote]

dzieki :D

monikaewa

Wysłany: Pon Lut 05, 2007 11:30 am   

Wiem, ze takze fundacja Anny Dymnej pomaga w takich sytuacjach jak nasze www.mimowszystko.pl (chyba pl) oraz fundacja Marka Kamińskiego, który zabrał na wyprawe Jasia Melę.

ewa 
Administrator

Wysłany: Pią Lut 16, 2007 11:21 am   

Informacja techniczna nt. Fundacji Zdążyć z Pomocą.

Istnieje możliwość samodzielnego i bieżącego sprawdzenia stanu subkonta dziecka. Potrzebne jest do tego wygenerowanie kodu pin (zdobywa się go dzwoniąc do Fundacji; potrzebne jest do tego podanie czterocyfrowego numeru nadanego przez Fundację w dokumentacji przesłanej na adres domowy).
Po wejściu na stronę internetową Fundacji - należy wejść w zakładkę logowanie, po czym wprowadzić wymagane numery.

Po zalogowaniu się możemy sprawdzić stan subkonta, zmienić treść apelu oraz zmienić zdjęcie dziecka.

Strona Fundacji: http://www.fundacja.dzieciom.pl/

e.

kasia
Gość
Wysłany: Nie Lut 18, 2007 6:55 pm   

Jak wiele innych mam ja też założyłam subkonto Adriankowi w Fundacji Dzieciom "Zdążyc z Pomocą".
Pieniążki niestety trzeba samemu w jakiś sposób organizowac,np. przez wysyłanie apeli do firm czy też wpłaty 1 % podatku przez znajomych,rodzine,sąsiadów czy innych ludzi.
Przyznam ,że czasami głupio mi z tym ale dzięki pomocy innych moge pozwolic sobie na częstsze konsultacje,wizyty u lekarzy,cwiczenia rehabilitacyjne.

ewa 
Administrator

Wysłany: Pon Lut 19, 2007 5:31 pm   

Mam prośbę o wyjaśnienie:

czy posiadając konto w Fundacji Zdążyć z Pomocą, nie macie problemu z finansowaniem operacji zagranicznych (Hamburg) Waszych dzieci.
Wiem, że Darek (Milus) finansował operacje właśnie w Hamurgu dzięki pieniądzom zebranym na subkoncie ww. Fundacji. Jak rozumiem - jest to prawnie możliwe, czy tak?

e.

milus

Wysłany: Sro Lut 21, 2007 8:03 am   

Tak. Musimy tylko zakupić euro (faktura) i potem rozliczamy wydatki. Na leczenie za granicą nie można przeznaczyć pieniążków ze zbiórek publicznych (przynajmniej tak było dotychczas).
Milus

Dorota

Wysłany: Sro Lut 21, 2007 8:20 am   

Mam koleżankę która uzyskala zgodę w fundacji na pokrycie kosztów operacji w USA. Lekarz musiał tylko uzasadnić że operacja w Polsce nie jest możliwa. Wiem że wysłala fakturę za zakupione doloary. I nie było problemów.

ewa 
Administrator

Wysłany: Sro Lut 21, 2007 8:25 am   

Doroto, Darku - dziękuję za info. A nie mówiłam, że Wasze doświadczenie to więcej niż sucha wiedza? :)

pozdr.
e.

Dorota

Wysłany: Sro Lut 21, 2007 8:30 am   

Ewa nie ma za co, dzięlę się poprostu informacjami jaki posiadam.

Odpowiedz do tematu